Ziemia Kronen do paproci

O ziemi Kronen do paproci doniczkowych oraz ogrodowych. Porady o tym jak dbać i podlewać paprotki.

Paprocie

Paprocie to jedne z najstarszych roślin na ziemi, znane już są z prehistorii o czym mogą świadczyć skamieliny o których uczyliśmy się na lekcjach geografii w szkole.
Obecne istnieje aż 10 000 różnych gatunków tych roślin. Jest to trudna do wyobrażenia ilość, która wprawia w osłupienie. My znamy głównie mamy do czynienia głównie z kilkudziesięcioma rodzajami paproci ogrodowych oraz paprotek domowych.
Paprocie to rośliny zielone, raczej drzewiaste (prócz paproci domowych). Występują w różnych odcieniach i kształtach. Paprocie mają też zdolność oczyszczania powietrza oraz łagodzą promieniowanie z ekranów, dlatego doskonale sprawdza się jako rośliny postawione przy monitorach, telewizorach, w sypialniach oraz salonach.

Uprawa paproci

Panuje przekonanie, że paprocie są bardzo łatwe w uprawie, niektóre gatunki potrafią być bardzo wybredne co do warunków bytowania.
Paprocie potrzebują rozproszone światło i temperaturę w okolicach 20°C. Nie należy ich stawiać ani na przeciągu, ani na słonecznych parapetach. Podlewanie paproci powinno być umiarkowane, te rośliny potrzebują lekko wilgotnego podłoża. Nie powinniśmy ich przelewać, paprocie bardzo nie lubią stać w wodzie!
Przesadzanie paproci ogrodowych najlepiej jest wykonywać wiosną do specjalnego podłoża.

Ziemia do paproci

Kronen przygotował rewelacyjne podłoże do paproci. Jest to mieszanina torfu oraz dodatków takich jak:

  • specjalistyczny nawóz
  • wulkaniczna glinka wspomagająca gromadzenie wody
  • nawilżacz, który równomiernie rozprowadza wilgoć i zapobiega przesychaniu oraz nadmiernemu przelaniu

Ziemię do paproci Kronen można wykorzystywać jako podłoże do paprotek w ogrodzie, przy przesadzaniu paproci domowych. Pióropuszniki, Adianthum, wietlice i języczniki oraz inne rośliny z paprotnych poczują się jak w naturalnym środowisku ze względu na specjalną strukturę i właściwości podłoża!

Grunt do podłoże! Od podłoża zależy prawidłowy rozwój roślin. Firma Kronen od wielu lat jest producentem najwyżej jakości ziemi i torfów do roślin domowych, kwiatów, warzyw, iglaków, borówek, etc. Ich hasło to MOC PODŁOŻA, co doskonale odzwierciedla dużo lepszy wzrost roślin.

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego naszogroniczy.pl, gdzie znajdziecie Państwo bogatą ofertę podłoży i ziemi do kwiatów oraz innych roślin. Polecamy również nawozy ogrodnicze, gdzie mamy również specjalne nawozy do paproci i innych roślin zielonych.
Sprawdź naszą ofertę na ziemie do paprocki Kronen oraz inne podłoża do kwiatów i innych roślin.