Doniczki betonowe

To kolejna z pod względem wagi ciężkich donic. Zarówno beton, jak i kamień stanowią doskonały oraz bardzo trwały materiał odporny na warunki atmosferyczne takie jak śnieg, grad, mróz i słońce. Takie donice stanowią idealne rozwiązanie w miejscach, gdzie wymagana jest nienzniczszczalność i  odporność na akty wandalizmu.

Produkcja – zrób to sam

Doniczki betonowe produkuje się wykonując odlew do formy, przez co w prosty sposób można samemu zrobić ciekawą doniczkę mając nikłe pojęcie o majsterkowaniu. Wystarczy zbić formę z desek, rozrobić zaprawę, po czym wlać beton, poczekać do wyschnięcia, przygotować ziemię i zacząć sadzić! Ciekawą formą może okazać się użycie wręcz przedmiotów domowego użytku. Łatwo na przykład zrobić doniczkę z betonu – gipsu oraz ręcznika. Brzmi dziwnie, ale rozrabiamy zaprawę, moczymy w niej materiał, a następnie nakładamy ją tak aby zwisała i przykrywała pojemnik zabezpieczony folią o wielkości naszej wymarzonej doniczki. Warto zrobić w takiej doniczce dziurę aby odprowadzać nadmiar wody. Gdy już przeschnie możemy nałożyć jeszcze raz zaprawę, np pędzlem w celu zwiększenia grubości naszego dzieła. Pozostawiamy do wyschnięcia i gotowe!

Profesjonalne firmy specjalizujące się w wykonywaniu tego typu donic tworzą naprawdę fenomenalne formy. Używają przeróżnych mieszanek do uzyskania odpowiedniego koloru i unikatowej struktury. Często możemy spotkać całe instalacje tworzące małą architekturą dodającą indywidualnego charakteru parkom czy ogrodom.

Zachęcamy do odwiedzenia stron naszego bloga, znajdziecie tam mnóstwo inspiracji oraz przydatnych wiadomości!