Doniczki plastikowe

To najobszerniejsza kategoria doniczek, która zawiera setki tysięcy wzorów w przeróżnych kolorach. Do ich procesu produkcji potrzeba specjalistycznych maszyn oraz form, do których się wdmuchuje lub wtryskuje tworzywo sztuczne.

Sposoby wytwarzania

Doniczki z rękawa. Do prasy wprowadzany jest rękaw, na który zaciskana jest forma doniczki „pusta” w środku, po czym do formy wtłaczane jest sprężone powietrze, które rozszerza rękaw, który zastyga na brzegach tworząc doniczkę. Taki proces produkcji powoduje, że doniczka jest odporna na mróz i nie jest tak krucha, jednak nie nadaje się do wykonania detali małych doniczek. Do tego służy metoda wtrysku, w której do formy „wlewane” tworzywo PCV, które zastyga, po czym jest ona otwierana i wystarczy wyciągnąć z niej doniczkę. Jest to podstawowa forma tworzenia doniczek, która zapewnia trwałość oraz piękne wykonanie detali.

Rożnorodna oferta

W obecnych czasach mamy do czynienia z całą armią przeróżnych wzorów i kolorów, które przyprawiają często o oczopląs i problem z wyborem dzięki różnorodności. Dużo bardziej dostępna forma produkcji i koszt materiału spowodowała to, że te doniczki przy bardzo wysokiej jakości mają bardzo korzystne ceny.

Przy szerokiej dostępności różnych roślin możemy stworzyć niesamowite kompozycje kolorystyczne, które przy odpowiednim doborze faktur doniczek będą pasowały do rozmaitych wnętrz i ogrodów. W chwili obecnej można już znaleźć kilkadziesiąt „rodzin” doniczek. Mamy doniczki z ratanowych, piękne rocki, o plecionym wzorze matuby, okrągłe, kwadratowe, wysokie, niskie , doniczki na poręcz, stół, podłogę. Wzorów nie do zliczenia. W tym roku obserwujemy bardzo duże zainteresowanie doniczkami ażurowymi z serii lace.
Przy wyborze doniczek plastikowych po prostu należy wybierać takie jak się podoba, dobrać do tego odpowiednią podstawkę, zrobić dziurki, jeśli doniczka ich nie ma, aby uchronić roślinę przed przelaniem.

Więcej o tym jak dbac, ozdabiać doniczki plastikowe przeczytacie na naszym blogu.

Życzymy przyjemniej zabawy przy sadzeniu. To niezwykle odprężające, a efekt bardzo satysfakcjonujący..

 

P.S.

Specjalizujemy się w doniczkach plastikowych. Mamy jedną z największych ofert doniczek w Polsce. Uwielbiamy nowoczesne formy i ciekawe rozwiązania, które nasi dostawcy ciągle nam pokazują. Koniecznie odwiedźcie nas na naszogrodniczy.pl