Doniczki plastikowe

To najobszerniejsza kategoria doniczek, która zawiera setki tysięcy wzorów w przeróżnych kolorach. Do ich procesu produkcji potrzeba specjalistycznych maszyn oraz form, do których się wdmuchuje lub wtryskuje tworzywo sztuczne.

Sposoby wytwarzania

Doniczki z rękawa: do prasy wprowadzany jest rękaw, na który zaciskana jest forma doniczki „pusta” w środku. Następnie do formy wtłaczane jest sprężone powietrze rozszerzające rękaw, który zastyga na brzegach tworząc doniczkę. Taki proces produkcji powoduje, że doniczka jest odporna na mróz i nie jest tak krucha. Nie nadaje się jednak do wykonania detali małych doniczek. Do tego służy metoda wtrysku, w której do formy „wlewane” zostaje tworzywo PCV. Taki materiał zastyga, po czym finalnie można formę otworzyć i tak otrzymujemy gotową doniczkę. Jest to podstawowa forma tworzenia doniczek, która zapewnia trwałość oraz piękne wykonanie detali.

Rożno-rodna oferta dużych donic ogrodowych

W obecnych czasach mamy do czynienia z całą armią przeróżnych wzorów i kolorów, które przyprawiają często o oczopląs i problem z wyborem dzięki różnorodności. Dużo bardziej dostępna forma produkcji i koszt materiału spowodowały to, że te doniczki przy bardzo wysokiej jakości dostępne są w bardzo korzystnych cenach.

Przy szerokiej dostępności różnych roślin możemy stworzyć niesamowite kompozycje kolorystyczne, które przy odpowiednim doborze faktur doniczek będą pasowały do rozmaitych wnętrz i ogrodów. W chwili obecnej można już znaleźć kilkadziesiąt „rodzin” doniczek plastikowych. W naszej ofercie wyróżniamy doniczki o wzorze ratanowym, plecionym wzorze matuby, okrągłe, kwadratowe oraz wysokie i niskie, a także doniczki na poręcz, na stół czy podłogę. Wzorów jest cały ogrom nie do zliczenia. W tym roku obserwujemy bardzo duże zainteresowanie doniczkami geometrycznymi o kanciastych kształtach w dużych rozmiarach do ogrodów i salonów. Szczególną popularnością, wśród nowo otwierających się restauracji lub chcących odświeżyć wystrój działającego już na rynku hotelu, cieszą się donice podświetlane, które za dnia zachwycają kształtem, zaś o zmroku iluminują światłem. Można powiedzieć, że wprost błyszczą jak gwiazda wieczoru!


Przy wyborze doniczek plastikowych po prostu należy wybierać takie jak się podoba, dobrać do tego odpowiednią podstawkę, zrobić dziurki, jeśli doniczka ich nie ma, aby uchronić roślinę przed przelaniem.

Więcej o tym jak dbac, ozdabiać doniczki plastikowe przeczytacie na naszym blogu.

Życzymy przyjemniej zabawy przy sadzeniu. To niezwykle odprężające, a efekt bardzo satysfakcjonujący.

P.S.

Specjalizujemy się w doniczkach plastikowych. Mamy jedną z największych ofert doniczek w Polsce. Uwielbiamy nowoczesne formy i ciekawe rozwiązania, które nasi dostawcy ciągle nam pokazują. Koniecznie odwiedźcie nas na naszogrodniczy.pl

Donica Volcano
Donica Siena
Podświetlana donica Flavi
Podświetlana donica Longerino
Podświetlana donica Slim
Podświetlana donica Lungo Maxi