Wygoda i elegancja w ogrodzie

Wraz z nastaniem cieplejszych dni wiele osób przenosi życie rodzinne do ogrodu. Przydomowa przestrzeń staje się miejscem wypoczynku, rozmów, zabaw oraz spożywania posiłków i delektowania się poranną kawą. Takie miejsce nie może być urządzone w sposób przypadkowy i nieprzemyślany. Co więcej, powinno spełniać oczekiwania wszystkich użytkowników, uwzględniając ich indywidualne potrzeby, wiek oraz ulubiony sposób spędzania wolnego czasu.

Czego nie powinno zabraknąć w funkcjonalnie urządzonym ogrodzie? Z pewnością należy tu wymienić meble wypoczynkowe. Bez nich, nawet najlepiej zaprojektowana przestrzeń, może się nam zaprezentować jako niepraktyczna i niespełniająca podstawowych wymagań przebywających w niej osób.

Praktycznie i niedrogo

Komfortowe i eleganckie meble, wbrew powszechnej opinii, nie muszą być poza zasięgiem naszego portfela. Wystarczy wybrać alternatywę dla efektownych zestawów mebli wykonanych z technorattanu. Gdzie należy jej szukać? Choć wiele osób może to zaskoczyć, w tej roli doskonale odnajdują się meble z tworzywa sztucznego, a dokładniej polipropylenu. Ich wysoka jakość, doskonałe właściwości oraz atrakcyjny wygląd sprawiają, że przy poszukiwaniu mebli ogrodowych coraz częściej wybór pada właśnie na nie.

Czym jest polipropylen?

Choć pierwsze skojarzenie, jakie przychodzi nam do głowy, kiedy mówimy o meblach ogrodowych wykonanych z tworzywa, nie zawsze jest korzystne, warto zwrócić uwagę na wysokiej jakości polipropylen. Okazuje się, że jest to materiał, który doskonale imituje rattanową plecionkę. Wykonane z niego meble prezentują się bardzo estetycznie oraz elegancko. Dostępne są nie tylko w pojedynczych egzemplarzach, ale także jako duże zestawy ogrodowych mebli obejmujących wygodne fotele, duże kanapy i narożniki oraz dostosowane do nich wielkością i funkcją stoliki.

Dlaczego PP?

Symbolem PP oznaczany jest polipropylen, czyli jeden z najczęściej stosowanych obecnie materiałów w produkcji mebli ogrodowych. Zważywszy na jego liczne zalety, trudno się dziwić, że stał się tak popularny. Warto zaznaczyć, że jest to materiał w pełni dla człowieka bezpieczny i nietoksyczny. Wykonane z niego meble doskonale sprawdzają się w warunkach zewnętrznych. Są bardzo wytrzymałe i odporne na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych. Wystawione na silne działanie promieni słonecznych zachowują swoją barwę oraz właściwości. Negatywnego wpływu nie wywiera na nie również niska temperatura ani wilgoć.

Zalety materiału

Lista atutów mebli wykonanych z tego materiału jest długa i imponująca. Warto tu wspomnieć także o tym, że nie wymagają przeprowadzania żadnych zabiegów konserwujących, czy też pielęgnacyjnych. Są to jedne z niewielu mebli ogrodowych, które nawet po wielu latach użytkowania i pozostawiania poza sezonem w ogrodzie nadal prezentują się bardzo dobrze. Jak to możliwe?

Wysoka estetyka i doskonała prezencja wynika z ich właściwości. Meble z polipropylenu są odporne na działanie wody oraz powstawanie zabrudzeń. Do utrzymania ich w czystości wystarczy spłukać kurz i powierzchniowy brud wodą z ogrodowego węża. Przy bardziej uporczywych zabrudzeniach można przemyć meble zwilżoną ściereczką z niewielką ilością delikatnego detergentu. Taki zabieg powinien w pełni wystarczyć, by zachować ich doskonały wygląd. Poza sezonem meble mogą być przechowywane na zewnątrz. Nie trzeba chować ich na strychu albo w garażu. Wystarczy, jeśli zostaną okryte specjalnym pokrowcem do mebli ogrodowych.

Popularność

Stosunkowo niska cena, wysoka estetyka, doskonałe właściwości i brak konieczności przeprowadzania zabiegów konserwujących – wszystko to sprawiło, że coraz więcej osób wybiera meble ogrodowe z polipropylenu. Do wyboru klientów pozostają zarówno pojedyncze modele mebli, jak i całe zestawy złożone z wielu różnych elementów. Wśród zestawów ogromną popularnością cieszą się między innymi meble Corfu oraz California. Atrakcyjnym rozwiązaniem są wykonane z polipropylenu meble modułowe. Ich ogromną zaletą jest możliwość ustawiania poszczególnych modułów w dowolnej konfiguracji, co podnosi funkcjonalność zestawu i pozwala dowolnie przekształcać meble, uzyskując raz duży narożnik, innym razem sofę z dwoma fotelami lub dodatkowym stolikiem.

Meble z polipropylenu goszczą dziś zarówno w luksusowych hotelach i restauracjach, jak i przydomowych ogródkach. Ich liczne zalety to moc możliwości dla użytkowników.