Trawa samo zagęszczająca SUBSTRAL

Zastanawiasz się jak zagwarantować swojemu trawnikowi niesamowity wygląd na długie lata to sprawdź koniecznie trawę zagęszczającą SUBSTRAL

Jeżeli szukasz pomysłu na piękny trawnik, to powinieneś zainteresować się trawą samo zagęszczającą, Opracowane przez światowej renomy ekspertów mieszanki traw mają jedna podstawową cechę, która jest szczególnie przez przez firmę Substral wychwalana, mianowicie jest to zdolność do budowania przez sadzonki traw sieci rozbudowanych kłączy, które będą się stale rozkrzewiać tworząc zwartą i gęstą darń.

Trawa samozagęszczająca została przygotowana w trzech wersjach, aby każdy miał coś dla siebie. Pierwszą z nich jest sport – mieszanka, która idealnie będzie nadawać się na wszelakie tereny zielone, które będą to narażone na intensywne użytkowanie.

Trawa samozagęszczające opinie

Ciężko mówić na tą chwilę o rzeczowych i potwierdzonych opiniach na temat trawy samozagęszczającej. Jest to produkt nowy dostępny od stycznia. Reklama robi swoje i bardzo wiele osób o nią pytało, dlatego zbierzemy kilka informacji na temat nasion traw Substral.

Trawa samozagęszczjąca została wyhodowana przez znaną i bardzo cenioną w świecie ogrodników firmę holenderską, która jest jedeną z czołowych producentów nasion traw, zarówno profesjonalnych, jak i hobbystycznych.

Podstawą fenomenu traw Substral jest życica trwała o nowej genetyce. Życica trwała jest jedna z podstawowych odmian każdej mieszanki nasion traw, ma ona cechy, które odpowiadają za regenerację, Odmiana zastosowana w mieszankach Substral ma mieć cechy, które dodatkowo powodują silne rozrastanie przez rozłogi, które docelowo mają tworzyć sieć kępek traw.

Problem z dostępnością

Niesamowita kampania reklamowa została bardzo pozytywnie odebrana przez amatorów zielonego dywanu trawnikowego. Do tego wiele pozytywnych opinii i zdażyło się tak, że w całej Polsce baruje tej trawy.

Czy warto kupić?

Na to pytanie nie jesteśmy w stanie dokładnie odpowiedzieć. Producent tej trawy to z pewnością najwyższa półka, ale czy cena jest adekwatna do tej jakości? Na ten temat ciężko się wypowiadać, jeżeli sami nie sprawdzimy jak ona będzie kiełkować i się rozrastać. Aczkolwiek jeżeli zakładamy trawnik na klika – kilkanaście lat, to różnica względem konkurencji nie jest tak znacząca.

dodatek do wpisu

Sami sprawdziliśmy jak ta trawa się zachowuje w późnym siewie i jesteśmy bardzo zaskoczeni. Pod koniec października wysypaliśmy trochę nasion z paczki Substral Renowacja Trawa samo zagęszczająca. A w początkiem lutego mogliśmy obserwować trawę jak na zdjęciu na samym dole. Doniczka stała cały czas na zewnątrz, nie wspomagaliśmy trawy nawozami, jedynie co warto zauważyć to, że nie było dużych mrozów tej zimy.

Kiełkowanie trawy nastąpiło po około 10 dniach (noce były już chłodne), ale jestem pewny, że w sprzyjających warunkach wystarczy 5-6dni. Taki rozrost przez okres zimowy, to istna petarda!

Teraz kolejna część testu, czyli cięcie i pielęgnowanie oraz oczekiwanie. Jesteśmy ciekawi ile czasu potrzeba, aby trawa zadarniła całą część doniczki!