Sztuczna trawa ozdobna

Sztuczne kwiaty to rozwiązanie, z którego korzysta coraz liczniejsza grupa osób, a nawet firm. Na popularności zyskały przede wszystkim sztuczne trawy ozdobne, będące uniwersalną dekoracją pasującą do wielu wnętrz i wystrojów. Czy takie rośliny to rozwiązanie dla Ciebie? Jakie są zalety, a jakie wady sztucznych traw ozdobnych? Podpowiadam!

Sztuczne trawy ozdobne – dla kogo?

Sztuczne rośliny to świetne rozwiązanie dla dużych firm, gdzie co kilkudniowa wymiana tej ozdoby wiązałaby się nie tylko ze sporym nakładem finansowym, ale również ogromem czasu poświęconego na zakup roślinności i jej aranżację w budynku firmy i jej oddziałach. I tu trzeba wspomnieć o mniejszych firmach, dla których taka sztuczna roślinność, to strzał w dziesiątkę! Oszczędność pieniędzy i oszczędność czasu, a efekt robi wrażenie. Podobnie z hotelami, dla których wygląd wnętrz jest niezwykle istotny, a kwiaty są cenionym i często wykorzystywanym dodatkiem. I tak jak w licznych pokojach biurowych w firmie, sztuczne trawy ozdobne, sprawdzają się na medal w tych hotelowych. Taka roślina sprawdzi się też świetnie w ogrodzie, na balkonie czy tarasie, jeśli zależy Ci na szybkim zazielenieniu, albo po prostu trwałym i niewymagającym pielęgnacji. Ponadto sztuczna trawa ozdobna to świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie spędzają w domu zbyt wiele czasu, a wciąż zależy im na ładnym wyglądzie wnętrza. To też ratunek dla tych, którym z dbaniem o rośliny po prostu nie po drodze.

Sztuczne trawy ozdobne – zalety

Sztuczna roślinność to przede wszystkim wygoda. Koniec przesadzania, podlewania, nawożenia i ratowania nieatrakcyjnie wyglądających kwiatów. Znika też konieczność martwienia się o światło słoneczne, sztuczna trawa będzie się prezentować tak samo dobrze w ciemnym rogu, jak i na parapecie okna. Sztuczne trawy ozdobne sprawią, że Twoje wnętrze nabierze nowego wyglądu, a dodatek ten, zawsze prezentuje się nienagannie, nawet jeśli właśnie wróciłeś z dwutygodniowych wakacji. Taka trawa to też świetne rozwiązanie dla alergików, nie kwitną, więc nie wydzielają pyłków – koniec z siennym katarem! Jej zaletą w związku z tym jest też fakt, że taka roślina zawsze świetnie się prezentuje, bo przecież wciąż jest rozkwitnięta w przeciwieństwie do żywych kwiatów. Sztuczna roślinność ponadto, nie zagraża zwierzętom i małym dzieciom, które po prostu jej nie zjedzą.

Sztuczne trawy ozdobne – wady

Sztuczne trawy ozdobne nie produkują tlenu oraz nie pochłaniają dwutlenku węgla, w przeciwieństwie do swoich żywych kuzynów. W żaden sposób nie wpływają więc na otoczenie, co oczywiście może być zarówno wadą, jak i zaletą. Ponadto sztuczna trawa brudzi się znacznie bardziej niż żywa i z czasem żółknie. No i w gruncie rzeczy jest wydatek większy niż sadzonki czy nasiona traw.