Safire – grill, czy kuchenka przenośna?!

Małe urządzenie o wielkich możliwościach.

Czy nie zdażyło się Wam wyjeżdżać gdzieś na chwilę, w piękne miejsce, w kompletną głuszę, gdzie brak jakiejkolwiek knajpeczki z czymś do jedzenia? Pozostaje gotowanie na butli gazowej, rozpalanie ogniska lub próbowanie przyrządzenia czegoś na grillu jednorazowym. Prawdziwa udręka w szczególności dla kogoś, kto nie jest fanem survivalu.

Przygotowanie posiłku na tym grillu odbywa się bez wdychania śmierdzącego dymu, czy stania i męczenia się z rozpalaniem – wystarczy przyłożyć do kostek kokosowych zapalarkę żarową na kilka sekund!

 

Rozpala się w mgnieniu oka – w niespełna 2 minuty można już nakładać mięso, warzywa lub inne rzeczy do pieczenia – smażenia. Niezwykłe jest to, że w ciągu 3 minut od wyciągnięcia z pudełka, Safire zapewnia nam temperaturę na poziomie 180*C!

Zestaw składa się z:

  •  pojemnika – podstawy
  • zbiorniczka na popiół w którym umieszczamy na ruszcie węgiel
  • patelni teflonowej – czyli swoistego rusztu do przygotowania potraw, który nakładamy na podstawę
  • przykrywy, która nam kumuluje ciepło, dzięki czemu nasze potrawy nie wysychają i szybciej się je przyrządza
  • w zestawie otrzymaliśmy również paczkę węgla
  • super zapalniczkę do rozpalania
  • widelczyk, który pasuje idealnie w otwory zarówno do zbiorniczka na popiół oraz do rusztu – nie trzeba kombinować z podnoszeniem gorących akcesoriów, w celu dołożenia brykietu

 

Nasze wrażenia są bardzo pozytywne. Krótki czas przygotowywania potraw, soczyste mięso. Do tego dochodzi mały wymiar całości, co jest bardzo przydatne przy przenoszeniu. Solidna konstrukcja i świetne spasowanie elementów zdecydowanie zachęcają właściciela do zabierania tego grilla ze sobą w podróż, na camping, na budowę, czy nawet na balkon!

Zdecydowanie polecamy wszystkim tym, którzy cenią sobie przygotowywanie świeżych potraw na świeżym powietrzu i często wyjeżdżają!