Postaw na wiszące doniczki!

Wiszące doniczki to piękne, eleganckie i trwałe rozwiązanie dla Twojego mieszkania. Można je powiesić na balkonie, tarasie u sufitu lub na ścianie w mieszkaniu i cieszyć się świetnie zagospodarowaną, estetyczną przestrzenią. Dlaczego warto w nie zainwestować? Zapraszamy do lektury!

Wiszące doniczki – co można w nich hodować?

Wiszące doniczki są dostępne w wielu różnych wariantach oraz kolorach i idealnie komponują się z kwiatami zwisającymi. W wiszących kwietnikach możesz sadzić popularne rośliny balkonowe takie jak petunie o zwisających pędach, pelargonie bluszczolistne, fuksje, surfinie, lobelie, werbenę i komarzyce. Wiszące doniczki to dobre miejsce także na rośliny jadalne. Możesz w nich hodować pnące odmiany poziomek oraz truskawek. Zanim zdecydujesz się na uprawę roślin balkonowych, poznaj dobrze ich wymagania i zaplanuj mini-ogród tak, by otoczyć się roślinami kwitnącymi o różnych porach roku.

Aby pięknie wyeksponować rośliny, możesz użyć różnokształtnych i kolorowych doniczek. Warto postawić na ciekawe geometryczne wzory i podświetlenia, dzięki temu Twoja przestrzeń mieszkalna będzie się prezentowała wyjątkowo klimatycznie. Brązowe lub czarne kolory dawno już wyszły z mody, popularne są doniczki w odcieniach żywej zieleni, limonkowym oraz turkusowym, a także wyposażone w transparentne ażurowe osłonki. Nowoczesna kolorystyka oraz oryginalny kształt doniczki ożywią każdą przestrzeń!

Gdzie można powiesić doniczki?

Wiszące doniczki to świetne rozwiązanie zarówno do niewielkiego mieszkania, jak i do domu oraz ogrodu. Wiszący kwietnik może stać się świetnym uzupełnieniem i barwnym elementem wystroju pokoju, tarasu lub balkonu. Do zestawu zazwyczaj jest dołączony uchwyt z hakiem oraz elegancki łańcuszek, na którym wisi doniczka. Rośliny balkonowe zazwyczaj szybko się rozrastają, więc jeśli chcesz mieć na balkonie lub tarasie kaskadę pięknych, kolorowych kwiatów, warto zainwestować w odmiany o zwisających pędach!

Jaki jest koszt wiszących doniczek?

W zależności od rozmiaru, jaki nas interesuje, ceny wiszących doniczek zaczynają się od około kilku złotych za sztukę. Mogą to być modele ścienne oraz typowo doniczki balkonowe, powieszone na delikatnych hakach lub stabilnych podstawkach, najtańszą opcją będą doniczki plastikowe. Doniczki mogą być dedykowane wnętrzom lub wyposażone w specjalne zabezpieczenia (odporne na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć i mróz), dzięki którym będzie je można cały rok trzymać poza domem.