Nowości na 2020

Niesamowite nowości na kolejny sezon od polskiego producenta donic plastikowych, czyli firmy Prosperplast. Zobacz co będzie modne w nadchodzącym sezonie.

Przygotowania do wiosny 2020 czas start!

Mimo, że ciemność i chłód coraz większą dawką daje się nam we znaki, to my już myślimy o tym co będzie czekało nas za kilka miesięcy, czyli o nowym sezonie ogrodniczym. Sprawdzamy nowości, planujemy zakupy oraz testujemy nowe rozwiązania.

W którą stronę idzie rynek?

Coraz więcej widzimy rozwiązań, które mają ułatwić nam hodowanie roślin na parapecie. Coraz mniejsze opakowania ziemi bio do warzyw i ziół, plantery, mini szklarnie to rzeczy, po które z chęcią sięgają konsumenci. Cała moda na grown your own powoli dociera do Polski, ale z pewnością przyjmie się tak jak na zachodzie. Większa świadomość, prostota uprawy, większa dostępność produktów to czynniki zwiastujące szybki rozwój nowego segmentu rynku, który nastąpi już niedługo.

Nowe doniczki kortenowe (cortenowe)

Coraz więcej form proponuje również donic z zardzewiałego metalu, czyli cortenu. Corten uzyskuje się w specjalny sposób, przyspieszając korozję, a później ją zatrzymując i impregnując, dzięki czemu można osiągnąć niesamowity efekt. Niestety donice, fontanny, czy paleniska są dość drogie. Na szczęście firma Prosperplast zrobiła linię donic plastikowych, które do złudzenia będą przypominać te wykonane z cortenu. Cena takich donic będzie znacznie niższa, ale za to efekt bardzo  podobny.

Ciekawą propozycją będzie już znana seria donic przypominających beton, która w będzie jeszcze bardziej dopracowana i która będzie jeszcze wierniej odwzorowywała mieszaninę wody, piasku i cementu.

Kolor

Tego roczna kolor Rodzinnych Warsztatów Ogrodniczych i nowe modele między innymi konewek, spryskiwaczy i donic sugerują, że kolor, który się pojawiać będzie częściej w naszych ogrodach i domach to turkus. Dawno nie używany, ale jakże dobrze komponujący się w wszelkiego rodzaju roślinami.

Mimo, że jesień nas w tym roku rozpieszcza, ale my juz tęsknimy za budzącą się do życia przyrodą. Mamy nadzieję, że upłynie nam szybko ten czas i niejednokrotnie firmy ogrodnicze zaskoczą nas nowościami i ciekawymi rozwiązaniami, które będziemy chcieli czym prędzej sprawdzić w naszych ogrodach.