Nawóz w kapsułkach

Nowe rozwiązanie Agrecol
Lider polskiego rynku ogrodniczego przedstawił nowe rozwiązanie znane między innymi z branży chemicznej oraz rolniczej. W kapsułkach celulozowych tym razem zamknięto nawóz.

Rośliny potrzebują jedzenia

Tak jak człowiek potrzebuje do życia pożywienia i wody, tak rośliny muszą mieć „z czego” rosnąć. Często słyszymy głosy ludzi, którzy mają problem, że ich kwiaty nie rosną, a przecież podlewają regularnie i kupili ziemie z nawozem.

Tylko.. ta ziemia z nawozem nie jest na kilka lat! Nawóz, nawet ten najdłużej działający nie zapewni odpowiedniej dawki azotu, fosforu, potasu i mikroelementów na dłużej, niż na 6 miesięcy. Z tego względu należy pamiętać, aby dostarczać roślinom składniki pokarmowe, aby miały możliwość rozwoju.

Kapsułki nawozowe

Przedstawiamy kolejne rozwiązanie, które uprości nam nawożenie roślin. Wystarczy tylko wyciągnąć z pudełka i jak to się ma w przypadku kapsułek do prania, tak i tutaj wrzucamy do pojemnika całą kapsułkę. po chwili kulka zacznie się rozpuszczać uwalniając kompleksowy nawóz. Idealnie przygotowane porcje azotu, fosforu i potasu, po kilkudziesięciu sekundach tworzą roztwór gotowy do podania kwiatom.

To rozwiązanie jest niezwykle praktyczne ze względu na prostotę i z pewnością kapsułki nawozowe znajdą wielu zwolenników. Nie trzeba będzie szukać za każdym razem miarki oraz nie trzeba będzie się martwić o rozsypanie lub rozlanie nawozu.

Wygoda i bezpieczeństwo

Kapsułki nawozowe szybko, łatwo i wygodnie pomogą zatroszczyć się o rośliny. Precyzyjnie dobrane składniki pokarmowe odpowiadają potrzebom Twoich roślin domowych, zarówno ozdobnych liści, jak i kwitnących. Wystarczy wrzucić kapsułkę do wody, wymieszać i gotowe – bez konieczności dawkowania. Opakowanie po kapsułkach nie zawiera resztek nawozu, dzięki jest bezpieczne dla środowiska.

 

produkt dostępny już na naszogrodniczy.pl

Możesz wybierać spośród nawozu do kwiatów doniczkowych, kapsułek do kwiatów kwitnących oraz nawozu w kapsułkach do storczyków!