Nawóz w kapsułkach

Nowe rozwiązanie Agrecol
Lider polskiego rynku ogrodniczego przedstawił nowe rozwiązanie znane między innymi z branży chemicznej oraz rolniczej. W kapsułkach celulozowych tym razem zamknięto nawóz.

Rośliny potrzebują jedzenia

Tak jak człowiek potrzebuje do życia pożywienia i wody, tak rośliny muszą mieć „z czego” rosnąć. Często słyszymy głosy ludzi, którzy mają problem, że ich kwiaty nie rosną, a przecież podlewają regularnie i kupili ziemie z nawozem.

Tylko.. ta ziemia z nawozem nie jest na kilka lat! Nawóz, nawet ten najdłużej działający nie zapewni odpowiedniej dawki azotu, fosforu, potasu i mikroelementów na dłużej, niż na 6 miesięcy. Z tego względu należy pamiętać, aby dostarczać roślinom składniki pokarmowe, aby miały możliwość rozwoju.

Kapsułki nawozowe

Przedstawiamy kolejne rozwiązanie, które uprości nam nawożenie roślin. Wystarczy tylko wyciągnąć z pudełka i jak to się ma w przypadku kapsułek do prania, tak i tutaj wrzucamy do pojemnika całą kapsułkę. po chwili kulka zacznie się rozpuszczać uwalniając kompleksowy nawóz. Idealnie przygotowane porcje azotu, fosforu i potasu, po kilkudziesięciu sekundach tworzą roztwór gotowy do podania kwiatom.

To rozwiązanie jest niezwykle praktyczne ze względu na prostotę i z pewnością kapsułki nawozowe znajdą wielu zwolenników. Nie trzeba będzie szukać za każdym razem miarki oraz nie trzeba będzie się martwić o rozsypanie lub rozlanie nawozu.

Wygoda i bezpieczeństwo

Kapsułki nawozowe szybko, łatwo i wygodnie pomogą zatroszczyć się o rośliny. Precyzyjnie dobrane składniki pokarmowe odpowiadają potrzebom Twoich roślin domowych, zarówno ozdobnych liści, jak i kwitnących. Wystarczy wrzucić kapsułkę do wody, wymieszać i gotowe – bez konieczności dawkowania. Opakowanie po kapsułkach nie zawiera resztek nawozu, dzięki jest bezpieczne dla środowiska.