Narzędzia Wofl Garten

Idzie wiosna, a wraz z nią motywacja milionów ogrodników, by przygotować swój teren do kolejnego sezonu. To wyzwanie, które zajmie mniej lub więcej czasu w zależności od tego, z jakich narzędzi będziemy korzystali. Od blisko stu lat liderem w branży sprytnych narzędzi ogrodniczych jest niemiecki producent WOLF Garten. Od pokoleń producent jest pionierem w innowacyjnych rozwiązaniach, które pomagają przy codziennej pielęgnacji Twojego ogrodu.

Trawnik i żywopłot

Zakres wsparcia z jakiego możemy skorzystać jest nieprzeciętnie bogaty. By utrzymać trawnik w świetnej kondycji, niczym zielony dywan, którego pozazdrości każdy sąsiad stworzono serię kosiarek, zarówno wrzecionowych, elektrycznych jak i spalinowych, traktorów ogrodowych, wertykulatorów, podkaszarek oraz nożyc. Hitem ostatnich lat jest grupa robotów koszących dających rezultaty najlepszej klasy.

W każdym ogrodzie jednym z większych obszarów, zaraz po trawniku, jest żywopłot. By go okiełznać możemy skorzystać z nożyc tradycyjnych lub elektrycznych – te dostępne są w wersji okablowanej lub bezprzewodowej. Do większych zadań porządkowych przy krzewach i drzewach zastosujemy przecinaki do drzew, piły łańcuchowe i rozdrabniacze elektryczne. 

Przechowywanie

Dla osób, które borykają się z niewielką ilością miejsca do przechowywania narzędzi zaproponowano opatentowaną serię multi-star®. To Grupa mniejszych i większych rozwiązań technicznych dla ogrodników, które oparte są o dwa, różnej wielkości trzonki, zakończone zatrzaskującą się końcówką. Różna długość trzonków pozwala na wyprostowaną postawę pracy lub działania bardzo precyzyjne, z bliskiej odległości. Sama zatrzaskująca się końcówka stworzona została tak, by nie powstawały luzy na łączeniu trzonka z narzędziem, to bardzo poprawia wydajność pracy. Wykorzystując listwę narzędziową możemy zamocować grupy narzędzi na ścianie dowolnej przestrzeni, a dzięki zastosowaniu dwóch drążków i wielu końcówek, oszczędzamy mnóstwo miejsca na zbędnych drążkach.

W szczególe…

Niemiecki innowator to również prionier w elektryfikacji urządzeń ogrodniczych z wykorzystaniem technologii akumulatorowej. Dzięki niej kosiarka, podkaszarka, dmuchawa czy nożyce uruchomimy bez konieczności ciągnięcia za sobą wielu metrów kabla, który nie dość, że jest uciążliwy przy pracach ogrodniczych to czasem ulega przecięciu. Problemy te wyeliminowała technologia spalinowa, lecz nadal wyzwaniem pozostała eksploatacja urządzeń, a więc okresowa wymiana olejów i filtrów. Dopiero system akumulatorowy poradził sobie ze wszystkimi wyżej wymienionymi niedogodnościami w sposób ostateczny, pozostawiając jednie konieczność ładowania akumulatorów po zakończonej pracy.

Wszystkie urządzenia WOLF Garten wyróżniają się najwyższą jakością wykonania, spasowania materiałów ale też bezpieczeństwa. Oprócz zadbania i ergonomię użytkowania narzędzi ich jaskrawoczerwona barwa pomaga w szybkim odnajdywaniu narzędzie, spośród innych. Wymienne końcówki pozwalają na powiększanie swojego arsenału z sezonu na sezon, gdyby okazało się, że nie mamy możliwości zakupić zestaw od razu. Oszczędność miejsca i poczucie, że pracujemy na urządzeniach globalnej marki, która dba o środowisko naturalne to dodatkowe korzyści. Wielu klientów, którzy decydują się na zakup jednego z urządzeń, dokupuje później kolejne a to największy wyraz docenienie starań producenta.

Życzymy sprzyjającej pogody podczas prac w ogrodzie i zaoszczędzonego czasu dzięki systemom narzędzi WOLF Garten.