Najlepsza trawa

To taka, która będzie odpowiednia dla Twojego ogrodu i przede wszystkim jego zastosowania. Nie zastanów się jak dokładnie wygląda Twój trawnik, ile w stanie jesteś poświęcić na jego pielęgnacje oraz jak będziesz go użytkował.

Chcąc mieć ładny zielony dywan nie wystarczy tylko kupić dobrych nasion traw. Trzeba poświęcić odpowiednią ilość czasu, nawozu, wody oraz swojej energii, aby Twoja murawy wyglądała jak stół.

Jaką trawę wybrać?

Z racji doświadczenia i analizy wschodów oraz zadowolenia klientów polecamy dwie firmy. Pierwsza to oczywiście, znana od lat firma Barenbrug, która jest czołowym światowym hodowcom nasion traw, a druga to firma, która wykorzystuje know how Barenbruga i firmuje mieszanki swoim logo – trawa SAMOzagęszczająca Substral. Dlaczego samo zagęszczająca? To dzięki użyciu życicy trwałej RPR, która wykazuje bardzo silne zdolności rozkrzewiania przez kłącza. Od tego sezonu również RPR, będzie można spotkać w mieszankach Barenbrug Sport.

Najlepiej przy wyborze kierować się miejscem wysiewu oraz sposobem użytkowania.

  • Sport – Na tereny często deptane, a wręcz traktowane jako murawy sportowe polecamy mieszanki traw typu sport – jest tam przewaga życicy trwałej oraz wiechliny łąkowej nad kostrzewami. Trawy w mieszankach sport, ze względu na swój silny wzrost potrzebują więcej nawozów i wody.
  • Uniwersalne – mieszanki tego typu zawierają zbilansowany skład, który będzie prostszy w utrzymaniu oraz wolniej rósł i wymagał mniejszej ilości wody. Będzie najlepszym wyborem na tereny o zróżnicowanym nasłonecznieniu – po prostu uniwersalne rozwiązanie. Trawniki będzie „delikatniejszy” w porównaniu ze sportowym.
  • Renowacja – mieszanki składające się z traw szybko kiełkujących, składające się z wielu gatunków, aby jak najszybciej zadarnić ubytki.
  • Shara, Sun, Water Saver trawy odporna na susze – a raczej na okresowe niedobory wody. Składające się głównie z kostrzewy trzcinowej, która wykształca bardzo długie korzenie, dzięki czemu może pobierać wodę z niższych pokładów. Dodatkowo te mieszanki dzięki tym korzeniom idealnie nadają się na stabilizację gleby na skarpach i rowach. Blaszki liściowe kostrzewy trzcinowej są dość szerokie i „szorstkie”
  • Shadow – do miejsc zacienionych, dzięki śmiałkowi darniowemu, mieszanki te dobrze sobie poradzą w miejscach o ograniczonym dostępie do słońca. Trawy z tych mieszanek będą delikatne o dość wąskich blaszkach liściowych.
  • Trawy na tereny reprezentacyjne oraz nowość ROBOT & MULCZ – mieszanki o większej ilości kostrzewy, czyli gatunku  o drobnych blaszkach liściowych. Mieszanki te nie są wskazane wysiew w miejscach narażonych na częste deptanie. Idealna trawa wolno rosnąca przed biurowce, czy domy jednorodzinne – najładniejsze trawniki wyjdą z tych mieszanek.

Naszym zdaniem najlepsza trawa to będzie ta, którą dobrze dopasujesz do miejsca, użytkowania oraz o którą należycie zadbasz. Nawet najlepsze nasiona traw bez wody i nawozów nie będą dobrze wyglądać po kilku latach podczas okresowej suszy.

Sprawdź ofertę na trawy na stronie trawa.pro