Kwiaty domowe doniczkowe kwitnące to ciekawy pomysł na okres od wiosny do zimy. Niektóre kwiaty domowe tolerują równie zimową porę, ponieważ sprzyja im temperatura, która ma istotne znaczenie.
Zimowe kwiaty doniczkowe domowe
Niektóre kwiaty domowe doniczkowe kwitną zimową porą, ponieważ sprzyja im temperatura, która wywiera na nie korzystny wpływ. Moment, kiedy pielęgnowana przez nas roślina wypuszcza swoje kwiaty, jest nadzwyczajnie wynagradzający, a to sprawia, iż z wielką radością przystępujemy do zabiegów pielęgnacyjnych.
Kwiaty doniczkowe domowe kwitnące – pielęgnacja
Kwiaty doniczkowe domowe kwitnące mają pozytywny wpływ na człowieka. Niektóre z nich pochłaniają szkodliwe dla organizmu substancje chemiczne. Więc, aby cieszyć się ich pięknem w domu należy je odpowiednio pielęgnować. Ponieważ każda roślina domowa ma swoje własne uwarunkowania dotyczące nasłonecznienia, wilgotności powietrza i podłoża. Należałoby zacząć od rodzaju nawozu, najlepiej jest stosować nawóz mający znikome ilości azotu, a za to duże pokłady fosforu. Oprócz tego, należy ostrożnie rośliny podlewać, gdyż może to mieć wpływ na ich wygląd i trwałość. Jeżeli chodzi o przesadzanie, to najlepszym momentem na to jest okres po kwitnieniu i przy użyciu specjalnej ziemi do kwiatów. Jednakże pielęgnacja kwiatów zależy od ich gatunku.
Kwiaty doniczkowe domowe kwitnące to radość z zieleni przez cały rok, mimo, że w okresie pomiędzy jesienią a zimą, przyroda obumiera i tylko widać niewielkie prześwity zieleni. Niektóre z odmian kwiatów kwitną kilka razy w roku z niewielkimi tylko przerwami. Przykładem takiej rośliny jest storczyk, który swoje kwiaty wypuszcza niespodziewanie. Kwiaty doniczkowe domowe kwitnące odzwierciedlają domowe zacisze pełne piękna i wdzięku. Niezwykły ich zapach unoszący się w domu sprawia, że czujemy się odprężeni i zrelaksowani. Dodatkowo możemy je umieścić w plastikowych, kolorowych doniczkach, co podkreśla elegancki styl całej kompozycji.
Kwiaty doniczkowe domowe kwitnące – rodzaje
Rewelacyjnym przykładem kwiatu domowego jest hoja, która aby zakwitła w domowym zaciszu, musi mieć podwiązane pędy kwiatowe sznurkami. Wtedy promieniowanie słoneczne dotrze do nich z każdej strony. W okresie jesieni i zimy możemy posadzić cyklamen perski, którego kwiaty mogą przyjmować barwę łososiową bądź ciemnoczerwoną. Na jej liściach pojawiają się srebrzyste, marmurkowate wzory.
Przez cały rok w każdym pomieszczeniu naszego domu możemy w doniczce zasadzić anturium. Jest to egzotyczna roślina, która kwitnie przez cały rok, a jej kwiaty są czerwone, różowe bądź kremowobiałe. Idealną rośliną na pozbycie się toksyn z pomieszczeń jest skrzydłokwiat, czyli roślina pokojowa, która pochłania toksyczne substancje przez aparaty szparkowe w liściach. A to sprawia, że pozbywamy się kilku miligramów zanieczyszczeń wciągu godziny. Z kolei guzmania, czyli kwiat w kształcie rozety na końcu której pojawia się barwa żółta, czerwona bądź biała. Każda rozeta kwitnie tylko raz, potem obumiera, a na jej miejsce wyrastają trzy kolejne rozety. Kalanchoe Blossfelda, ozdobna roślina, której kwiaty pojawiają się w zimie i utrzymują się przez jakiś czas. W zimie musi ona być odpowiednio oświetlona, mało powinna pobierać wody, gdyż jest wrażliwa na zalewanie. Kliwia pomarańczowa kwitnie od listopada do maja i potrzebuje zacienionego miejsca.