Krechowie – niezwykli przyjaciele z Ziemi Kłodzkiej

Nie są konieczne specjalistyczne badania, aby zauważyć jak zieleń wpływa na zdrowie i dobre samopoczucie człowieka. Spędzony czas w ogrodzie czy jedna lub więcej roślin w otoczeniu powoduje, że człowiek podświadomie staje się zrelaksowany i poprawia się jego koncentracja. Ponadto, niektóre rośliny mają pozytywny wpływ na zdrowie człowieka poprzez posiadane przez nich funkcje oczyszczania i zwiększania wilgotności powietrza oraz produkcję tlenu. Łatwo dostępne rośliny, których możemy użyć w kuchni jako dodatek do dań, w kosmetyce bądź aromaterapii czy ziołolecznictwie, jest znacznie więcej niż można sobie wyobrazić.

Krechowie – rodzina o ogromnej wiedzy i wielu talentach

W naszej branży ogrodniczej obowiązkowo kilkukrotnie w ciągu roku organizowane są warsztaty.
O tym jakie zajęcia odbywają się na takich wydarzeniach i co staramy się na nich przekazać można przeczytać w blogu tutaj.

Za każdym razem uczestnikom eventu wiele atrakcji zapewniają nasi przyjaciele – Krechowie. To dzięki nim dowiadujemy się jak ekonomicznie i jednocześnie bardzo smacznie przygotować posiłek z wykorzystaniem niemal każdego elementu surowca spożywczego, bez gromadzenia odpadów. Kuchnię, zwaną zero waste, z ogromną przyjemnością i zaangażowaniem prezentuje dla was głowa rodziny, Hubert Krech.

Hubert Krech

Właściciel sadu kolekcji ponad 60 odmian jabłoni oraz pierwszej w Kotlinie Kłodzkiej tłoczni warzyw i owoców, społecznik i samorządowiec, organicznie związany z Ziemią Kłodzką. Z zamiłowania piwowar, pasjonat slow food, wielbiciel dobrego smaku od kuchni oraz kanału na Youtube – Rankerov.

W cotygodniowych spotkaniach na żywo w serwisie Youtube, Pan Hubert dzieli się ciekawostkami na temat zdrowego podejścia do życia – głównie żywienia i ekologi środowiska. Odwiedzając kanał Pana Krecha dowiesz się m.in. czy piwo może być zdrowe i jak wpływa na ludzki organizm oraz wiele innych przydatnych porad.

Joanna Krech

Z zawodu nauczycielka, która z pasją przekazuje zdobytą wiedzę i zaraża swoich słuchaczy ciekawością. Uwielbia ogrody i wszystko co z nimi związane. Z wykształcenia specjalizuje się w Hortiterapii, dziedzinie socjoogrodnictwa, która zajmuje się współzależnościami między ogrodnictwem a człowiekiem. Metody Hortitoterapi wykorzystuje roślinność do terapii rozmaitych deficytów u dzieci i osób dorosłych.

Ewa Krech

Zawsze wspierająca przy realizacji nowych pomysłów rodziców, świeżo upieczona studentka marketingu SWPS oraz osoba zajmująca się medialną stroną całego przedsięwzięcia w internecie.

Krechowie aktualnie dopinają na ostatni guzik przez lata rozwijany pomysł na własny minibrowar z ogrodem edukacyjnym oraz domowym konceptem gastronomicznym. Znajdziesz tam między innymi ogromnych rozmiarów Big Green Egg grill oraz równie duży i wszechstronny Ofyr, w towarzystwie naszych lokalnych produktów.

Może planujesz wybrać się do Kotliny Kłodzkiej

Odwiedzając Kotlinę Kłodzką naprawdę warto będzie zajrzeć i przysiąść choć na dłuższą chwilę w tym miejscu, aby delektować się wyjątkowym jedzeniem oraz regionalnymi opowieściami. W krótkim czasie przekonasz się również, że warto tu zostać na dłużej i zwiedzić znacznie większą część Ziemi Kłodzkiej, a jest tu co oglądać!