Jakie doniczki wybrać na zioła?

Jak sprawić, by domowy balkon lub taras, poza tym, że będzie stanowić miejsce relaksu, był także satysfakcjonującym miejscem hodowli ulubionych ziół? Jakie doniczki wybrać do kuchni, by cieszyć się zapachem i dostępnością świeżych ziół i przypraw? Zapraszamy do lektury!

Jakie doniczki najlepiej nadadzą się na balkon?

Doniczki do umieszczenia na balkonie charakteryzuje nieco inny kształt oraz budowa, niż te, które posiadamy na co dzień wewnątrz mieszkania. Skrzynki balkonowe zazwyczaj są prostokątnego kształtu, często posiadają specjalne uchwyty, które pomogą je zamocować na balustradzie i są wykonane z odpornych na mróz, promieniowanie UV oraz wilgoć tworzyw. Możemy wypierać doniczki plastikowe, betonowe,  mogą być tradycyjne, delikatnie zdobione lub nowoczesne, wszystko zależy od wyboru stylistyki i tego, co chcemy w nich zasadzić.

Które doniczki wybrać na zioła?

Jeśli chcesz zacząć hodowlę ziół, warto wypróbować doniczki w formie balkonowych skrzynek lub narożników. W doniczkach narożnikowych możesz sadzić nie tylko zioła, ale i np. takie ozdobne rośliny szpalerowe, jak truskawki pnące. Na zioła nadadzą się również rattanowe donice i skrzynie RATO od Prosperplast, skrzynki o ciekawym wzorze przeznaczone na balkony i tarasy oraz doniczki w kolorach, które pięknie kontrastują z zielenią roślin. Warto również zastanowić się nad zakupem specjalnie wyprofilowanych doniczek – skrzynek na barierkę. Montaż takiej donicy jest prosty, łatwy, szybki i bezpieczny, dzięki specjalnym uchwytom.

Jakie doniczki sprawdzą się w kuchni?

Praktyczna donica na zioła to świetny sposób na to, by w Twojej kuchni były pod ręką zawsze świeże i pachnące zioła. Świetnym pomysłem na zagospodarowanie domowej przestrzeni, zwłaszcza w przypadku mieszkań o niewielkiej powierzchni są wiszące doniczki na zioła lub doniczki z uchwytami. Jeśli lubisz nietypowe kształty, możesz postawić w kuchni na parapecie różnokształtne donice np. nawiązujące wyglądem do domowych przedmiotów lub dzikich zwierząt, niektóre donice są również wyposażone w specjalne nożyczki do cięcia ziół oraz przegródki na konkretny typ rośliny. Z pomysłowych rozwiązań polecane są niewielkie donice przyklejane magnesem na lodówce lub doniczki-stojaki, które można dowolnie rozsuwać i modyfikować, a nawet zamieścić na stole jadalnym, by mieć świeże, pachnące i ulubione zioła oraz przyprawy zawsze pod  ręką.

Sprawdź koniecznie na naszej stronie www.naszogrodniczy.pl doniczki Splofy, które wyglądają przepięknie z ziołami!