Gniazdo os – jak sobie poradzić z problemem

Osy i szerszenie to bez wątpienia problem, który coraz częściej dotyka nas wszystkich. Owady zakładają gniazda w ogrodach, altankach, podbitkach domów a nawet w kątach mieszkań. Jeśli masz z tym problem, zajrzyj koniecznie!

Gniazdo os – szerszeni

Jeżeli widzisz, że niepokojąco dużo wyżej wymienionych owadów zaczyna się kręcić w miejscu gdzie przebywasz, to miej się na baczności. Najprawdopodobniej będziesz potrzebował skutecznego sposobu na pozbycie się gniazda! Jak pozbyć się gniazda os?

Uważaj!

Te owady, gdy są rozjuszone potrafią narobić dużo problemów, zaatakowany człowiek przez stado os, a nie daj Boże szerszeni to murowane kłopoty! Często po kilku ukąszeniach należy udać się jak najszybciej do szpitala!

Sposoby na osy i szerszenie

Istnieje kilka możliwości poradzenia sobie z tym problemem. Najprostszym z nich jest zadzwonienie po wyspecjalizowaną firmę lub straż pożarną. Ci drudzy, gdy mamy odpowiedni sprzęt (gaśnice na osy) to chętnie nam pomogą bez dodatkowych kosztów.

Gaśnica na osy

Wiele firm produkuje tak zwane gaśnice na osy i szerszenie, czyli aerozole, w których zamknięto środki owadobójcze. Użycie ich jest proste i przy zachowaniu należytych środków bezpieczeństwa można samemu pozbyć się owadów. Po ściągnięciu wieczka zabezpieczającego wystarczy nacisną celując w gniazdo, aby pod ciśnieniem został wyrzucony środek na osy na odległość nawet 5m! Będzie to stanowiło wystarczającą odległość, abyśmy byli z dala od owadów, które po zetknięciu z preparatem padną. Strumień powinien pokryć obszar wokół gniazda, co zabezpieczy na dłuższy czas powierzchnie i nawet wracające do gniazda osy zostaną zatrute.

Piana na osy

Nowość na rynku, działa prawie tak samo jak gaśnica, ale zamiast mgiełką strzela pianą! Jest to jeszcze skuteczniejszy sposób, który pozwoli na dokładniejsze pokrycie zakamarków. Użycie piany będzie miało też jeszcze lepsze przełożenie, gdy gniazdo owadów będzie zlokalizowane w jakiś szczelinach, gdyż pozwoli to na uzupełnienie przestrzeni pianą, która napęcznieje.

Pułapka na osy

Na rynku istnieje wiele gotowych pułapek, które zawierają pojemnik i płyn wabiący. We wszystkich tych dostępnych produktach chodzi o to samo. Owad zwabiony ciekawym zapachem wlatuje przez małą dziurkę do naczynia, z którego później nie może się wydostać. W bardzo łatwy sposób można taką pułapkę też samemu zrobić, wystarczy do butelki plastikowej wlać trochę wody z czymś słodkim, co zazwyczaj przyciąga osy i wyciąć niewielki otwór, który będzie umożliwiał dostanie się do środka owadów.