Duże doniczki plastikowe

Doniczki plastikowe to w obecnych czasach to tysiące wzorów, kolorów, faktu oraz wielkości. Kilka słów o tym co możemy znaleźć w sklepach, sklepach ogrodniczych i w internecie.

Rodzaje

Wzorów i kolorów zliczyć nie można. Dobre sklepy ogrodnicze posiadają setki różnych doniczek, które mogą się różnić nie tylko fakturami, ale także wielkościami oraz kolorami. W naszym sklepie Naszogrodniczy.pl posiadamy tylko fragment najlepszych kolekcji doniczek plastikowych. Cały nasz asortyment w sklepie AGRA w centrum ogrodniczym w kłodzku to w przybliżeniu cały tir doniczek. A to tylko pozycje tylko dwóch firm polskich – Prosperplast oraz Don-Plast. W ofercie na najbliższy rok same nowości stanowią osobny katalog, co daje obraz jak duża jest oferta na naszym rynku.

Doniczki małe, duże w kształcie fal, plecionek, ratanu to tylko nieliczne propozycje. W tym roku dostały dodana nowa pozycja, która się cieszyła niezwykłą popularnością – doniczki koronkowe Lace z ażurowym zdobieniem. To niezwykle dekoracyjna, estetyczna doniczka w niskiej cenie, ale nie o tym tutaj. Wisienką na torcie oferty plastików są duże doniczki, które coraz częściej swoim wykonaniem i prezencją odchodzą od wyglądu „zwykłego” plastiku.

Zastosowanie

Plecione Splofy i Matuby, Dostojne Tubusy i elegancje Square to pojemniki na kwiaty posiadające gabaryty do 80cm wysokości. To doskonałe propozycje do biur, salonów oraz na tarasy, które swoją wielkością zdobić będą i dodawać prestiżu każdej roślinie oraz wnętrzu. Coraz więcej osób się przekonuje, że duże doniczki plastikowe oraz duże rośliny stanowią dobre wypełnienie wnętrz, które dodaje dużo ciepła i przytulności. Z resztą Zdjęcia mówią same za siebie.

Duża czy mała?

Wybór doniczek zależy przede wszystkim od własnych preferencji. Pamiętać należy w szczególności o tym aby doniczki były odpowiednio dobrane pod roślinę i wymagania. Małe rośliny będą potrzebowały znacznie mniej miejsca pod rozwój systemu korzeniowego, a te duże gdy będą w przyciasnych pojemnikach to ich wzrost będzie mizerny i ograniczony. Z tego względu część produktów z firmy Prosperplast posiada do swoich donic pojemniki – wkłady ograniczające przestrzeń doniczki. W takim pojemniku można wywiercić otwory, które będą odprowadzać nadmiar wody. Dzięki temu mniejsze rośliny będą miały idealnie warunki, a my nie będziemy musieli używać tyle ziemi, Przez to całe podłoże będzie wykorzystane przez system korzeniowy i będzie mniejsze prawdopodobieństwo przelania roślin. Ale gdy tylko wyciągniemy wkład z doniczki to uzyskamy odpowiednia przestrzeń dla większych no. iglaków, które do tego aby dobrze rosły będą potrzebowały więcej miejsca.

Duże donice zewnętrzne

Ciekawą propozycją również są duże plastikowe donice zewnętrzne, które powstają w rozdmuchu, czyli specjalnym procesie produkcji. Takie doniczki mają jedną ogromną zaletę, bez obawy mogą być na zewnątrz przez cały rok, bez obawy przed uszkodzeniem donicy przez mróz. Idealnie nadają się na sadzenie większych roślin iglastych przed domami i na balkonach, a podczas świąt można je ozdobić i stworzyć fenomenalną bożonarodzeniową dekorację! Już niedługo będziemy mogli zobaczyć nowy typ doniczek, które widzieliśmy na targach w Koloni. Ogromne donice o dużym promieniu, podwójnych ściankach, które będą na tyle wytrzymałem, że bez obawy można będzie je postawić w miejscach użyteczności publicznej, bez obawy na uszkodzenia. Do produkcji ich zostanie użyta specjalna mieszanka PCV, ale o tym już niedługo w artykule o nowościach od Prosperplast!

Podsumowanie

Naszym zdaniem doniczki plastikowe, to bardzo wdzięczny element dekoracji domu i ogrodu. Co najważniejsze w obecnych czasach mamy możliwość zakupu już eleganckich donic o większych rozmiarach, które mimo użytego mało szlachetnego materiału prezentują się bardzo okazale zachowując dalej relatywnie niską cenę. Już nie jest tak jak kiedyś, że doniczki plastikowe kojarzyły się nam z prostą, tandetną formą o bardzo niskiej jakości i wytrzymałości. Dla tych, którzy jeszcze się nie mogą przekonać do dużych plastikowych donic zapraszamy na stronę naszego sklepu internetowego www.naszogrodniczy.pl