Duże doniczki plastikowe – sprawdź ciekawe wzory i znajdź coś dla siebie.

Doniczki plastikowe to w obecnych czasach to tysiące wzorów, kolorów, faktur oraz wielkości. Kilka słów o tym co możemy znaleźć w sklepach, sklepach ogrodniczych i w internecie.

Rodzaje dużych donic

Wzorów i kolorów zliczyć nie można. Dobre sklepy ogrodnicze posiadają setki różnych doniczek, które mogą się różnić nie tylko fakturami, ale także wielkościami oraz kolorami. W naszym sklepie naszogrodniczy.pl posiadamy tylko fragment najlepszych kolekcji dużych donic plastikowych. Cały nasz asortyment w sklepie AGRA w centrum ogrodniczym w Kłodzku to w przybliżeniu cały tir doniczek. W ofercie na najbliższy rok same nowości stanowią osobny katalog, co daje obraz jak duża jest oferta na naszym rynku

Doniczki małe, duże w kształcie fal, plecionek ratanu to tylko nieliczne propozycje. W tym roku dostały dodana nowa pozycja, która się cieszyła niezwykłą popularnością – doniczki koronkowe Lace z ażurowym zdobieniem. To niezwykle dekoracyjna, estetyczna doniczka w niskiej cenie, ale nie o tym tutaj. Wisienką na torcie oferty plastików są duże doniczki, które coraz częściej swoim wykonaniem i prezencją odchodzą od wyglądu „zwykłego” plastiku.

Warto też wspomnieć o ekskluzywnych doniczkach z polietylenu. Te doniczki wyglądają naprawdę wspaniale.

Zastosowanie

Plecione Splofy i Matuby  dostojne Dtusy oraz eleganckie Square to pojemniki na kwiaty posiadające gabaryty do 80 cm wysokości. To doskonałe propozycje do biur, salonów i na tarasy, które swoją wielkością będą nie tylko zdobić, ale również dodadzą prestiżu każdej roślinie oraz wnętrzu. Coraz więcej osób przekonuje się, że duże doniczki plastikowe oraz duże rośliny doniczkowe stanowią najbardziej korzystne wypełnienie wnętrz. 

Duża donica czy mała doniczka?

Wybór doniczek zależy przede wszystkim od własnych preferencji. Pamiętać należy w szczególności o tym aby doniczki były odpowiednio dobrane pod roślinę i jej wymagania. Małe rośliny będą potrzebowała znacznie mniej miejsca pod rozwój systemu korzeniowego, jednak wiele odmian dużych roślin również nie wymagają tego miejsca za dużo. Zbyt ciasna doniczka może okazać się jednak niekorzystna dla niektórych roślin dużych, których w przyciasnych pojemnikach wzrost będzie mizerny i ograniczony. Z tego względu część produktów firmy Prosperplast posiada do swoich donic dodatkowo wyjmowane wkłady, które ograniczają przestrzeń doniczki. W takim pojemniku można również wywiercić otwory, które będą odprowadzać nadmiar wody. Dzięki temu mniejsze rośliny będą miały idealne warunki, a my nie będziemy musieli używać zbyt wiele ziemi czy dodatkowego drenażu, aby wypełnić zbędne miejsce w donicy. Przy czym całe podłoże będzie wykorzystane przez system korzeniowy i będzie mniejsze prawdopodobieństwo przelania rośliny. Możemy również w każdej chwili zrezygnować z dodatkowego wkładu. Wówczas donice nadadzą się do nasadzenia większych roślin, np. iglaków.

Ciekawą propozycją również są duże plastikowe donice zewnętrzne, które powstają w rozdmuchu, czyli specjalnym procesie produkcji. Takie doniczki mają jedną ogromną zaletę, bez obawy mogą być na zewnątrz przez cały rok, bez obawy przed uszkodzeniem donicy przez mróz. Idealnie nadają się na sadzenie większych roślin iglastych przed domami i na balkonach, a podczas świąt można je ozdobić i stworzyć fenomenalną bożonarodzeniową dekorację! Już niedługo będziemy mogli zobaczyć nowy typ doniczek, które widzieliśmy na targach w Koloni. Ogromne donice o dużym promieniu, podwójnych ściankach, które będą na tyle wytrzymałem, że bez obawy można będzie je postawić w miejscach użyteczności publicznej, bez obawy na uszkodzenia. Do produkcji ich zostanie użyta specjalna mieszanka PCV, ale o tym już niedługo w artykule o nowościach od Prosperplast!

Podsumowując

Naszym zdaniem doniczki plastikowe to bardzo wdzięczny element dekoracji domu i ogrodu. Co najważniejsze w obecnych czasach mamy możliwość zakupu już eleganckich donic o większych rozmiarach, które mimo użytego mało szlachetnego materiału prezentują się bardzo okazale, zachowując dalej relatywnie niską cenę. Błędnym stwierdzeniem jest w dzisiejszych czasach, że doniczki plastikowe kojarzą się nam z prostą i tandetną formą o bardzo niskiej jakości i wytrzymałości. Dla tych, którzy jeszcze nie mogą się przekonać do dużych plastikowych donic zapraszamy na stronę naszego sklepu internetowego www.naszogrodniczy.pl