Duże donice plastikowe z roślinami – sposób na oczarowanie gości

Jeśli szukasz czegoś, co pozwoli stworzyć niepowtarzalne wrażenie na Twoich gościach to pomyśl o stworzeniu dużych kompozycji roślinnych. Takie duże donice plastikowe, betonowe, metalowe czy też gliniane ustawione na wejściu do budynku już będą „mówiły” do przybyłych o nas.

Duże donice plastikowe z roślinami

Duże donice potrafią zrobić to coś, dzięki czemu nasze wnętrze, ogród, wejście do pracy, czy też inne miejsce zapadnie w pamięć na dłużej. Można dzięki nim stworzyć przyjazną atmosferę, w której odwiedzający będą się czuli bardzo dobrze, ponieważ nie od dziś wiemy, że rośliny uspokajają, ale ni tylko. To od nas zależy czy dana dekoracja – kompozycja będzie wpływała na podniesienie prestiżu, czy zwiększenie przytulności miejsca, gdzie się znajduje.

Rodzaje donic plastikowych

Patrzą na naszego rodzimego producenta donic – firmę Prosperplast, możemy przywołać kilka najpopularniejszych modeli dużych donic plastikowych, aby pokazać kilka modeli, które cieszą się wyjątkową popularnością, co widać po naszych okolicznych ogrodach. Sprawdź która z donic będzie pasowała Tobie!

Matuba

Doniczki o wzorze grubej plecionki, która dzięki procesowi produkcji jest odporna na mróz, prominiowanie UV oraz inne czynniki zewnętrzne, które szkodzą doniczką słabej jakości.  Donice występują w kilku kolorach: białym, antracytowym, ciemno brązowym oraz w kolorze kawy z mlekiem. W każdej z tej barwy możemy znaleźć doniczkę wysoką i smukłą oraz niższe i szersze. (zdjęcie tytułowe na górze strony)

Lexo

Wyjątkowo wszystko odporne duże donice ogrodowe, które poza ogromną wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne są również wyjątkowo odporne na mróz i ostre słońce. Zostaną przez długie lata w tej samej barwie i kształcie, mimo nieprzyjaznych warunków. A do tego występują w rozmiarach, które gwarantują pomieszczenie nawet 430l, czyli wręcz mały basen!

Urbi Square

Klasyczne donice o kwadratowym kształcie. Dość wysokie, sprzedawane wraz z wkładem ograniczającym sadzenie. Typowa duża doniczka wewnętrzna, która doda sporo elegancji każdemu wnętrzu.

Tubus Slim

Popularne smukłe tuby, które występują w wersji błyszczącej oraz matowej. To kolejna propozycja do wnętrza. Nadaje się dobrze na kompozycje oraz dla pojedynczych roślin. Największa doniczka ma 40cm średnicy oraz ponad 75 cm wysokości.

Rato Square i Rato Tubus

Duże doniczki plastikowe rattanowe, a raczej o rattanowym wzorze, sprzedawana w 4 kolorach. Square – jak nazwa wskazuje w kształcie kwadratu, Tubus – tuby. Najwyższe do ok 75cm!

Sandy

Chyba najpopularniejsza w zestawieniu doniczka. Ozdobiona podłużnymi falami, wypiaskowana nie wyglądająca na zrobioną z plastiku. Występuje w 4 kolorach – czarnym, biały, szarym i w kolorze kawy z mlekiem. Największa 70cm wysoka i o 40cm średnicy na górze.

Te i inne duże donice plastikowe znajdziesz na naszogrodniczy.pl. Sprawdź również co sadzić w doniczkowych kompozycjach w naszym artykule.