Drukowane doniczki na zamówienie

Czy to może być przyszłość?

Czy wyobrażasz sobie jakie możliwości daje obecnie technologia? To niewiarygodne jak szybko i jak bardzo zmienia się świat. Tak naprawdę możemy mieć dostęp do czego tylko sobie zażyczymy i jeśli mamy tylko odpowiednią wiedzę możemy to stworzyć. Niesamowite właściwości druku 3D pozwalają przy wykorzystaniu drukarek i komputera tworzyć przeróżne formy oraz przedmioty. Wystarczy je tylko zaprojektować i nacisnąć przycisk drukuj. To od nas zależy kształt, wielkość, kolor o raz materiał.

Patrząc na naszą branżę, już się nie mogę doczekać, kiedy postawimy w firmie pierwszą drukarkę. Któż by nie chciał wymyślić sobie wzoru i dzięki technologii stworzyć doniczkę, misę lub rzeźbę. Wyobraźcie sobie z zdziwione miny znajomych gdy po wejściu do waszego domu zobaczyliby że miniaturkę waszego dziecka, psa lub Was samych piękną roślinę.

Drukowane doniczki na wymiar

Puste, niewymiarowe przestrzenie przestałyby być problemem. Często nasi klienci pytają o konkretne wymiary  i potrzebują konkretnej doniczki, której nie mogą znaleźć na rynku. Technologia drukowania umożliwiłaby nam idealne wpasowanie donic w przestrzeń zarówno pod względem wzoru jaki wymiaru oraz koloru. Technologia już pozwala w prosty sposób tworzyć doniczki o niewielkich rozmiarach, a nawet duże donice ogrodowe przestają być wyzwaniem.

 

Na chwilę obecna jeszcze nie drukujemy tych doniczek, ale możecie sprawdzić robione donice na wymiar z włókna szklanego

Duże donice na wymiar

W ostatnim czasie coraz bardziej popularne stają się donice tworzone na wymiar. Produkowane są na specjalne zamówienie – to klient decyduje o tym jakie gabaryty będzie miała donica, z jakiego materiału zostanie wykonana i jaką barwę przybierze. Donice te są na tyle wytrzymałe, a w tym mrozoodporne i odporne na promieniowanie UV, że idealnie nadadzą się nie tylko do pomieszczenia, ale przede wszystkim do otwartej przestrzeni – do ogrodu, na taras czy na ogród dachu. Realizowane projekty ocieplane są styropianem bądź styrodurem, aby chronić bryły korzeniowe roślin przed przymarzaniem. 

Jeśli szukasz i nie możesz znaleźć donicy, która gabarytami będzie wpasowywała się w część pomieszczenia czy ogrodu – to mamy coś wyjątkowego! Stworzymy dla Ciebie specjalną ofertę, w której z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Twoje zadanie polega jedynie na podaniu wymiarów i koloru, w jakim donica ma się prezentować. Resztę wykonamy za Ciebie. 

Specjalne zamówienia

Specjalizujemy się nie tylko w donicach i branży ogrodniczej. Potrafimy stworzyć nawet najbardziej skomplikowany projekt, łącząc elementy włókna szklanego z drewnem oraz metalem.

  • ławki – siedziska
  • obudowy – zabudowy
  • kwietniki – rabaty

Możliwości

Zależnie od wyobraźni i wizji klienta jesteśmy gotowi stworzyć donicę dostosowaną do indywidualnych potrzeb konsumenta.

Kolor

Produkowane donice na wymiar posiadają bardzo szeroką gamę kolorów z palety RAL oraz NCS. 

Materiał

  • włókno szklane – błysk lub mat
  • włókno imitujące beton
  • włókno imitujące stal corten
  • metalowe i stalowe

Nawadnianie i odprowadzanie wody

Przydatna funkcja przy posiadaniu donic wypełnionych roślinami, ponieważ warto pamiętać o tym, że rośliny do życia i prawidłowego funkcjonowania mają pewne wymagania. Nawadnianie jest tu ważne tak samo jak pamiętanie o nie przelaniu rośliny, gdyż może to doprowadzić do gnicia i najczęściej obumierania roślin. W tym pomaga również odprowadzenie nadmiaru wody.