Doniczki stalowe

Nie tylko wytrzymałe, ale również niesamowicie ukształtowane mogą stać się donice tworzone z materiału stali. Jak sami widzicie na załączonej grafice, połączone ze sobą elementy metalowych skrawków tworzą niesamowite dzieła sztuki jakimi są donice ekskluzywne. Co ciekawe te metalowe pojemniki na rośliny nie są bardzo ciężkie, a ich ustawienie w salonie tworzy jeden z głównych dekoracji przestrzeni.

Metalowe ornamenty zazwyczaj kojarzą się z monotonią i szarością, ale w obecnym świecie donic znaleźć można niebanalne wzornictwo łączące ze sobą np. stal i drewno w odmiennych kolorach. W takim połączeniu donice metalowe stają się nowoczesnym i niezwykle oryginalnym elementem dekoracji dla przestrzeni tworzonych w stylu minimalistycznym. Zaletą donic stalowych jest duża wytrzymałość a uszkodzenia mechaniczne i solidne wykonanie, dzięki czemu rośliny są dobrze chronione przed zniszczeniem. Przede wszystkim są łatwe w utrzymaniu w czystości, a wiele roślin i w szczególności zioła, świetnie się w nich czują. Przeważnie te cienkie ściany są izolowane od wewnątrz kilkucentymetrowym materiałem, który ociepla bryłę korzeniową roślin. Dodatkowo donice od Wagner Planters produkowane są z regulowaną półką i mogą mieć zamontowane kółka, co ułatwia przemieszczanie.

Wytworzony w specjalnym procesie technologicznym metal cechuje się długą żywotnością oraz dużą wytrwałością na gorsze warunki atmosferyczne. Stal Cortenowa nie wymaga większej uwagi przy czyszczeniu produktu ani też żadnych zabiegów konserwacyjnych. Materiał ten jest wykorzystywany do budowy niemal wszystkich produktów architektury i wyposażenia domu, a zawdzięcza to oryginalnemu i designerskiemu wyglądowi. Z pewnością nie może go zabraknąć przy tworzeniu przestrzeni w industrialnym stylu! Wyroby ze stali kortenowskiej znajdziesz w naszym sklepie w kategorii Corten – stal – donice prostokątne, podłużne i te o ciekawych kształtach geometrycznych oraz inne przedmioty dekoracyjne.