Doniczki ceramiczne – sklep internetowy

Artykuł o doniczkach ceramicznych i tych plastikowych, które często z dalszej odległości nie można odróżnić od ceramiki i o tym co możemy znaleźć w sklepach internetowych

Doniczki ceramiczne

Doniczki ceramiczne są popularnym rozwiązaniem do sadzenia roślin zarówno domowych, jak i tych przeznaczonych typowo do ogrodu. Są one odporne na działanie wilgoci oraz dobrze znoszą zmiany warunków pogodowych. Są doskonałym izolatorem ziemi, gdyż chronią ją przed przegrzaniem i zamarzaniem.

Rynek oferuje wiele wzorów, kształtów i kolorów doniczek ceramicznych. To już od nas zależy jaką donicę wybierzemy. Charakteryzują się one porowatą strukturą, która zapewnia roślinieswobodny przepływ powietrza. Doniczki ceramiczne mają jedną, podstawową wadę – nie są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Ich forma jest tłukąca się, więc należy szczególnie na nie uważać podczas prac wykonywanych w ogrodzie. Idealnie komponują się w ogrodach w stylu prowansalskim lub wiejskim. Donice ceramiczne najlepiej sprawdzają się przy dużej i ciężkiej roślinności.

Oferta sklepów internetowych

Strona naszogrodniczy.pl posiada w swojej ofercie duży wybór doniczek. Firma zajmuje się dystrybucją donic wykonanych z tworzy sztucznych, które idealnie sprawdzają się w ogrodach. W ofercie naszogrodniczy.pl nie znajdziemy jeszcze doniczek ceramicznych, jednak sklep internetowy posiada szeroki wybór doniczek wykonanych z plastiku, które są dla nich doskonałym zamiennikiem. Dzięki jakości plastiku, który został użyty przy produkcji donic Prosperplast, wizualnie nie będzie dużej różnicy między tymi z tworzywa, a tymi z gliny.

Wśród doniczek popularne są te z widocznym ratanowym wzorem. Jest to elegancka i dobrze prezentująca się seria doniczek. Te głębokie będą dobrym rozwiązaniem dla roślin wiszących, płożących się. Najbardziej uniwersalnymi doniczkami w asortymencie sklepu są donice mrozoodporne wykonane z wysokiej jakości tworzywa PCV. Jest przeznaczona do użytku wewnętrznego, jak i na balkony czy tarasy. Dla osób, które poszukują bardziej oryginalnych wzorów doniczek poleca się doniczki koronkowe. Ażurowe wykończenie oraz szeroka paleta barw – to je wyróżnia. Ciekawe zestawienie stanowią w połączeniu z domowymi, wysokimi kwiatami typu storczyk. Firma dystrybuuje także donice w kształcie okrągłej misy, która sprawdza się na tarasach, w ogrodach, jak również na cmentarzach. Posiada zwiększoną odporność na zmienność warunków atmosferycznych. Donice typu Tubus są eleganckie i minimalistyczne w swej prostocie i to czyni je uniwersalnymi. Stanowią idealne dopełnienie każdego wnętrza. Ale również sprawdzą się w ogrodzie i na tarasach. Wykonane są z wysokiej jakości tworzywa PCV, dzięki czemu zachowują swój początkowy kolor. Nadają się do roślin wysokich, jak również pelargonii czy paproci.

Podsumowanie

Przed zakupem doniczek ceramicznych, czy to do ogrodu czy do domu, warto zapoznać się z asortymentem sklepu naszogrodniczy.pl. Firma dystrybuuje różnego rodzaju doniczki i każdy klient znajdzie coś pod swoje potrzeby. Zaczynając od wzoru, koloru i kończąc na idealnie pasującym rozmiarze. Każdy z tych parametrów jest niezwykle istotnie ważny przy projektowaniu ogrodu.