Donice do salonu i na taras

Podobno zieleń uspokaja i dodaje energii – to nie mit. Rośliny w otoczeniu człowieka mają dużo większe znaczenie niż jesteśmy sobie w stanie wyobrazić. Kolorowe rośliny i te o zielonych liściach nie tylko przyozdabiają otoczenie,ale mają również wiele znaczących zalet. Wiele z nich posiada funkcje nawilżające i oczyszczające powietrze. Dzięki wydzielanym przez nie związkom chemicznym wpływają pozytywnie na zdrowie człowieka. Nie wystarczy jednak tylko je mieć. Każda roślina jak wszystkie istoty żywe potrzebuje odpowiedniego odżywiania i miejsca. Przedstawiamy propozycje donic do domu, w których rośliny będą czuły się wspaniale, a Twoje oko nacieszy się nowoczesnym wyposażeniem mieszkania.

Białe donice do salonu

Do każdego wnętrza pasować będzie donica biała wysoka. W takiej donicy można zasadzić niemal wszystko – większe rośliny umieszczamy w donicy z głębokim dnem, a mniejsze w donicy z dodatkową półką. Biała duża donica do salonu przyda się przy nieco większych roślinach, które potrzebują naprawdę dużo miejsca na korzenie, a miejsca nie można im szczędzić. Na zdjęciu znajdują się donice; Volcano, Modena i donica z włókna szklanego w kształcie cygaro.

biała donica do salonu

Donice plastikowe duże

W naszej ofercie mamy duże plastikowe donice o ciekawej strukturze betonu architektonicznego. Betonowe donice są zwyczajnie ciężkie i mało praktyczne. Zastępujemy je plastikowymi, ale mocnymi i łatwymi z utrzymaniu w czystości donicami kwadratowymi i o kształcie tuby – duże wysokie donice. Lekką wersją eleganckiej donicy do salonu będzie również ta stworzona z włókna szklanego. Materiał ten charakteryzuje się wysoką elastycznością i uwaga… na życzenie klienta – wysokim połyskiem lub głębokim matem, dosłownie w każdym kolorze z palety RAL lub NCS. Również z wykończeniem przypominającym Corten i beton architektoniczny.

Tania Wysoka donica połyskująca z włókna szklanego

Donice kaskadowe – wertykalne ogrody w domu

Jeśli Twoim marzeniem jest stworzyć dżunglę w mieszkaniu i nie masz do tego wystarczająco miejsca – zawsze możesz postawić na modułowe doniczki. Wystarczy kawałek ściany i niewiele wysiłku, aby zamontować samodzielnie wiszącą zieloną ścianę z doniczkami Cascade Wall. W wersji geometrycznej wyglądać będą jeszcze nowocześniej. Jest też opcja dla tych, którzy nie chcą wiercić dziurek w ścianie – Cascade Garden, stojące moduły doniczek i mniejsze na parapet lub do kuchni na zioła czy mniejsze okazy kolekcjonerskich gatunków roślin, tj. Alocasia Amazonica, Alocasia Black Velvet, mini Monstera Deliciosa, bluszcze czy inne wypuszczające pnącza rośliny, np. Epipremnum i Philodendron.

Doniczki na zieloną ścianę dużo roślin na ścianie

Bardzo duża donica

Moglibyśmy mówić o donicach na wymiar, przy których jesteśmy w stanie trafić w każdy parametr na życzenie klienta, ale czas oczekiwania na większość takich realizacji wynosi ponad tydzień. Najszybszym rozwiązaniem, równie tanim i mocnym jest donica Lexo. Najczęściej wybierana przez klientów naszego sklepu donica do dużo większych roślin, szczególnie drzewek. Donica okrągła duża dostępna jest w trzech rozmiarach; 600 mm, 800 mm i 1000 mm. W krótkim czasie dostaniesz również donicę Ceres, która ma geometryczne kształty trójkątne i półmatowy wygląd – wygląda za to bardzo elegancko w przystępnej cenie.

Duże donice ogrodowe

Kwiaty w dużych donicach

Duże okazy do salonu i rośliny do dużych donic ogrodowych znajdziesz na stronie https://zagajnik.com.pl/286-duze-okazy-do-salonu.