Ciekawe doniczki plastikowe na balkon

Jak dobrać doniczki na balkon? Jakie rozwiązania są obecnie na topie? Poznaj pomysły na ciekawe doniczki plastikowe na domowy balkon!

Dlaczego warto zainwestować w doniczki plastikowe?

Donice plastikowe to świetny i sprawdzony sposób, by dbać o swoje rośliny. Można je stawiać zarówno wewnątrz mieszkania, jak i na zewnątrz, na tarasie, balkonie lub w ogrodzie. Bogata paleta barw pozwala spersonalizować wygląd doniczek i dostosować je do stylistyki nowoczesnego domu oraz mieszkania, a wysokiej jakości tworzywo, z którego są one wyprodukowane, jest odporne na uszkodzenia mechaniczne, pękanie, stłuczenia, odbarwienia, promieniowanie UV, wilgoć i mróz oraz rodzaju grzyby, pleśnie i zanieczyszczenia, dzięki czemu doniczki plastikowe mogą być stosowane do dekorowania domowego tarasu nawet od strony ulicy. Sprawdź też ciekawe wzory TUTAJ na naszogrodniczy.pl.

Jakie doniczki plastikowe sprawdzą się na balkonie mieszkania lub domu?

Doniczki plastikowe na balkon to rozwiązanie, które spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagającego klienta. Do ich wyczyszczenia nie potrzeba żadnych specjalnych zabiegów i mogą one stanowić ozdobę dla posadzonej rośliny przez cały rok. Aby pięknie wyeksponować rośliny na tarasie lub balkonie, możesz użyć różnokształtnych i kolorowych doniczek o kształcie podłużnym, w typie skrzynki lub kwiatowych koszy. Warto postawić na ciekawe geometryczne wzory i podświetlenia, dzięki eleganckiemu design doniczek możesz odświeżyć taras, ogród lub balkon i sprawić, że cała przestrzeń będzie się wyjątkowo klimatycznie prezentowała. Donice w domu powinny mieć spójny wygląd, ale ich rozmiary można mieszać, w zależności od potrzeb systemu korzeniowego danej rośliny. Jeśli często wyjeżdżamy lub zapominamy o podlewaniu, dobrym rozwiązaniem będą nowoczesne donice wyposażone w system nawadniania. To droga i ekskluzywna opcja, ale zdecydowanie warta swojej ceny. Donice mogą stać na zewnątrz zarówno w czasie letnich upałów, jak i w ogrodach i altanach zimowych i pozwalają regularnie zaopatrywać rośliny w wodę nawet przez kilka tygodni!

Jeśli zależy nam na akcesoriach dodatkowych, opcjonalnie można dokupić takie gadżety, jak:

  • Wężyk odprowadzający wodę z doniczki,
  • Moduł na pilota,
  • Żarówka sterowana pilotem.

Dzięki takim rozwiązaniom przestrzeń, w której hodujemy rośliny, nabierze magicznego i niepowtarzalnego klimatu i stanie się jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w domu!