Choinka w doniczce – cena

Coraz częściej najlepszym wyborem staje się zakup choinki w doniczce plastikowej. Zatem jakiej ceny choinki w doniczce można spodziewać się w sklepie?

Choinka w doniczce

Zakup choinki w doniczce ma coraz więcej zwolenników ze względu na to, że drzewko po Świętach Bożego narodzenia nie wyrzucamy, ale możemy wsadzić do ogrodu. Taka opcja pozwala na danie doniczce drugiego życia.

Zakup choinki w doniczce plastikowej to jedno, drugie to odpowiednia jej pielęgnacja. Potem zastanawiamy się nad jej ceną. A więc jak pielęgnować choinkę w doniczce i jaka może być jej cena?

Jak przechowywać choinkę w doniczce?

Choinka w doniczce – jej przechowywanie ma sens wówczas wtedy, gdy zakupiliśmy ją już w samej doniczce z dobrze rozwiniętym systemem korzeniowym. Należy na to zwracać szczególną uwagę, ponieważ nie zawsze choinka w doniczce pochodzi z plantacji choinek, gdzie dba się o ich korzenie, a tylko zostały wykopane z ziemi, przycięte i wsadzone do doniczki. Często choinki bez dobrze rozwiniętego systemu korzeniowego szybciej obumierają.

Dlatego też warto kupować choinkę w doniczce z prawidłowo rozwiniętym systemem korzeniowym w sklepie ogrodniczym bądź też w kwiaciarni. Jak wtedy o taką choinkę dbać? Pielęgnując choinkę w warunkach domowych, najlepiej trzymać ją w chłodniejszym pomieszczeniu, z dala od ciepła.

Choinkę musisz stale podlewać trzymając ją z dala od kaloryfera. Dla choinki w doniczce im mniej ciepła dostarczysz, tym lepiej. Natomiast, jeżeli zbyt długo stoi ona w pomieszczeniu cieplejszym i pojawiają się przyrosty, to musi ona w tym miejscu pozostać aż do wiosny, by zabezpieczyć ją przed wychłodzeniem. Najlepiej z dala od kaloryfera i obok parapetu z oknem.

Natomiast, jeśli nie ma przyrostów, to możemy wynieść choinkę w doniczce na zewnątrz. Najlepiej wystawić ją kilka dni, np. po świętach. Wybierz takie miejsce, które będzie odporne na mroźne i wysuszające wiatry. Pamiętaj o podlewaniu i najlepiej zabezpiecz doniczkę materiałem z agrowłókniny. Agrowłókniną możesz owinąć całą choinkę, unikniesz wtedy silnych ataków mrozu i choinka przetrwa długie i wyczerpujące mrozy.

Możemy również dobrać elegancką doniczkę ceramiczną lub doniczkę plastikową i zachować choinkę  jako ozdobę tarasu, czy balkonu lub ustawić przed wejściem do domu.

Aby uchronić choinkę w doniczce przed roztoczami, możesz ją po prostu umyć pod prysznicem, tylko przedtem zabezpiecz jej ziemię owijając ją szczelną folia. Skorzystać możesz także z mydła potasowego bądź preparatu Agricolle.

Choinka w doniczce – cena

Kupując choinkę, często zastanawiamy się nad jej ceną, która uzależniona jest od gatunku drzewka, jej wysokości, czy nawet rodzaju – choinka bez doniczki i choinka w doniczce. Zatem jaka może być choinka w doniczce – cena?

Firmy zajmujące się produkcją czy dystrybucją choinek, oferują swoim klientom różne choinki, nawet te w doniczkach. Najtańszą choinkę w doniczce plastikowej możemy już kupić od 15 zł w zależności od jej gatunku czy wysokości. Najdroższe choinki w doniczce plastikowej możemy dostać za 200 zł. I tak, chociażby jodła koreańska o wysokości 2,4 m kosztuje w doniczce 175 zł. Doniczka plastikowa ma wysokość 20 cm. Jodła koreańska należy do gatunku drzewek wiecznie zielonych z rodziny sosnowatych. Natomiast, jeżeli interesuje nas świerk serbski (2,4 m), to dostaniemy go w doniczce plastikowej (20 cm) już za 200 zł. Z kolei inni producenci czy dystrybutorzy, chociażby szkółki drzew i krzewów oferują choinki w doniczkach o różnej wysokości i gatunku w cenie od 15 zł do 60 zł. Choinka w doniczce – cena 15, 60 czy 200 zł, to dobra cena? Większość klientów, zwłaszcza tych z mniejszym budżetem wybierze te tańsze choinki, a Ci z większym portfelem do swoich domów wybiorą droższe.